desgin


ObecnéBack in ActionJagged Alliance 3Unfinished BusinessJagged Alliance 2JA: Deadly GamesJagged AllianceFun :-)DownloadFórumLinky


ABCgames.cz

Linux Software

Proč používat Linux

Reico's Ground

Generally

rpghry.czVentrilo servery Ubuntus

online hry raketka.czFórum

Pokud se chcete na cokoli zeptat, na něco upozornit nebo si jenom tak popovídat, můžete vstoupit na samostatné stránky fórahttp://hosting.cecak.cz/forum-jaw/.

Správné a doporučené chování na fóru JAW

Poslední změna 13.3.2012

Účel

Stanovit správné chování na fóru, tedy stanovit takové podmínky, které by měly být dodržovány (s přibývajícím počtem příspěvků je v zájmu všech, aby v nich byl nějaký řád atp.).

Doporučené chování není vyžadované, jedná se pouze (jak říká název) o souhrn doporučení.

Správné chování

1. Zaměření sekcí fóra

JAW: Pokec

Toto fórum je určeno k všeobecnému pokecu na libovolné téma, které se víceméně dotýká téma JA.

Příklady témat, která jsou v této sekci tolerována (ačkoliv nejsou přímo na téma Jagged Alliance):

  • pokec o zbraních.

Pokud možno by se neměla objevovat příliš obecná témata, např.:

  • Jagged alliance bomba hra,
  • vsechno mozny okolo Ja 2 UC.

Pokud se téma bude týkat warezu, bude přesunuto do sekce Off Topic.

JAW: Problémy

Zaměření této sekce je celkem jasné, účelem je řešit problémy původního tazatele. Vzhledem k usnadnění vyhledávání doporučuji zakládat při dalším problému (který přímo nesouvisí s původním) nové téma.

JAW: Překlad

Opět poměrně přesně určené zaměření; zde můžete prodiskutovat probíhající a budoucí překlady, pokládat dotazy související s překladem a podobně.

O stránkách a fóru: www.ja2.wz.cz

Tato sekce slouží k oznamovaní chyb a všeobecné diskuzi o stránkách a vlastně i fóru jako takovému (včetně diskuze o tomto dokumentu).

OT: Off Topic

V tomto fóru můžete dělat, co se vám zlíbí. Ovšem počítejte s tím, že nevýznamné příspěvky a témata mohou být časem mazána.

2. Témata

Krom všeobecných témat by mělo být nové téma či dotaz v samostatném vlákně (tématu).

Doporučené chování

1. Moderátoři

Moderátoři jsou lidé, kteří mohou vaše příspěvky přesunovat, upravovat a v krajním případě mazat.

Váš příspěvek bude přesunut, pokud:

  • není zařazen ve správné sekci,
  • je off topic nebo obsahuje warez,
  • se už netýká původního téma - pak bude nejspíše přesunut (to se netýká obecných věcí k diskuzi).

Váš příspěvek může být smazán, pokud

  • je příliš urážlivý nebo sprostý (pokud je navíc od anonymního uživatele, nahraďte si v duchu v nadpisu výše slovo "může" slovem "bude",
  • pokud je příliš starý a nevýznamný a na fóru je z důvodu přeplnění databáze kriticky málo místa (to se týká především sekce Off Topic),
  • je duplicitní,
  • drze a opakovaně porušujete Správné chování definované v tomto dokumentu.

2. Dotazování

Tazatel by měl zvážit, zda je třeba problém pokládat, případě se podívat alespoň na stránky, jestli už daný problém není někde popsán.

3. Odesílání příspěvku

Před odesláním příspěvku doporučuji přečtení svého výtvoru, přece jenom působí trošku divně, pokud je plný gramatických a obsahových chyb.

4. Flame war

Pokud vyvolá váš příspěvek válku slov (flame war), je možné, že bude titulek tématu doplněn o [* flame war *] a navíc že bude zřejmě doplněn o anketu, které straně (v diskuzi) čtenáři fandí víc :o). Jinými slovy - to, že se bude bouřlivě diskutovat vůbec nevadí, ale v případě, že tato diskuze nebude věcná, bude v blízké době zřejmě smazána.

5. Citace

V případě potřeby doporučuji citovat příspěvek, na který reagujete (pokud nereagujete na příspěvek přímo nad tím vaším budoucím).

6. Předmět

Doporučuji zvolit vhodný předmět, který vystihuje váš původní příspěvek (to se týká pouze při zakládání nového téma). V reakcích naopak doporučuji nechat pole předmět prázdné.

7. Anonymní příspěvky (pokud se nepřihlásíte)

Pokud se z nějakého důvodu zapomenete přihlásit a příspěvek odešlete anonymně, tak bezprostředně za něj pošlete už po přihlášení něco ve smyslu "to jsem byl já". Toto sdělení pak bude nahrazeno původním textem a anonymní příspěvek bude jako duplicitní smazán. A pokud nepoužíváte automatické přihlášení do fóra, které vám zajistí abyste při delším psaní příspěvku nevypadli, doporučuji před odesláním příspěvku dát náhled příspěvku a v pravé horní části fóra se vám zobrazí jestli jste ještě přihlášeni.

8. VELKÁ PÍSMENA

NEDOPORUČUJI PSÁT PŘÍSPĚVKY VELKÝMI PÍSMENY, PROTOŽE TERMINÁLY SE UŽ NĚJAKÝ TEN PÁTEK NEPOUŽÍVAJÍ A PŘÍSPĚVKY PAK VYPADAJÍ DOST RUŠIVĚ (A PŘEKLÁDAJÍ SE ČASTO JAKO KŘIK).

9. Vykřičníky!!!!! Otazníky????? Hvězdičky****** atd.

Nepoužívejte tyto znaky více než je zdrávo a češtinou tolerováno, v opačném případě to opět působí rušivě a jako křik.

-- Ondřej Čečák & Petr Houštěk & Reico

Další informace:

Jak napíšu příspěvek?

Nejdříve by bylo dobré se zaregistrovat. Sice můžete příspěvky číst a odesílat anonymně, ale registrace vám zabere opravdu chviličku a nemusíte vyplňovat nic. Pouze uživatelské jméno, heslo a dobrý by byl email. Samozřejmě, vše si můžete vymyslet, ale lepší bude, když to necháte prázdné. Po úspěšné registraci by vám měl přijít na emailovou adresu, kterou jste zadali email, oznamující, že registrace je úspěšná a bude obsahovat uživatelské jméno a heslo. (jenom pro ujištění, pokud heslo zapomenete není způsob (sice je, ale je to složité a časově náročné), jak ho zjistit. Pouze může být vygenerováno nové a zasláno na zadaný email. Pak si ho můžete změnit). Poté se můžete přihlásit a nakonfigurovat si fórum individuálně, jak vám to vyhovuje. Doporučuji shlédnout FAQ (často kladené otázky) pokud si s něčím nejste jisti, nebo máte nějaký problém. Po konfiguraci (nepovinné) můžete přejít do kategorie, která vám vyhovuje. Např. Všeobecný pokec. Zde klikněte na ikonku NOVÉ TÉMA, a vyplňte název a obsah. Podobně můžete odpovídat na jiná témata, která napsali ostatní, pro změnu klepnete na ikonku POSLAT ODPOVĚĎ.

Co to jsou osobní zprávy?

Uživatelům můžete poslat soukromou osobní zprávu, využijte tlačítka SZ nebo nahoře v nabídce Žádné nové zprávy. Pokud vám nějaká zpráva přijde, fórum vás upozorní a můžete si ji přečíst. Pokud to bude možné, mažte prosím všechny zbytečné zprávy, ať nezabírají místo v databázi, která je na hostitelském serveru omezena. Navíc to zpomaluje zálohování ...

Co to je automatické přihlašovaní?

Pokud máte povoleny cookies můžete si zatrhnout tlačítko automatické přihlašovaní. Tzn. pokud ze svého počítače příště přijdete na fórum, nemusíte zadávat jméno a heslo, vše je automatické. To ale nedoporučuji ve škole nebo v kavárnách, protože pak by se mohl kdokoli vydávat za vás. Pokud se chcete odhlásit, máte na to tlačítko odhlásit.

Co to jsou postavičky?

Postavičky (avantars) jsou malé obrázky (prosím dodržujte formát max. 80x80 pixelů a velikost pod 5 kB. Kvůli omezené velikosti databáze nění možný upload postaviček na server, takže mi je musíte poslat a já je ručně uložím nebo si je uložte nějak sami a cestu uveďte do formuláře dole v konfiguraci. Předem upozorňuji, že pokud bude nějaký obrázek moc veliký, bude nemilosrdně smazán nebo zmenšen do odpovídající velikost :)

Můžu vystupovat na fóru skrytě?

Samozřejmě.


Nevíte, zda můžete při použití nějaké erotické pomůcky přijít o panenství? U nás najdete odpovědi nejen na tuto ale i na jiné otázky, například péče o vibrátory a ostatní zábavné dárky.

zpět© 2000-2022 Ondřej Čečák, design by MAD.